دوره های سرویس

دوره آموزشی بادی پرکاشن (بدن کوبه ای)

برای دوستان خود ارسال کنید

توضیحات


در طی 10 سال، تحقیقی بر روی 75 هزار دانش آموزی انجام شد که نتایج نشان داد کودکانی که به نواختن موسیقی می پردازند نسبت به کسانی که چنین مهارتی را ندارند، دارای توانایی بیشتری در مهارت های خواندن و درک ریاضیات هستند. مخصوصا کودکانی که در آن آزمایش به تمرین پیانو  می پرداختند هوش بیشتری را در این 2 مورد نسبت به دیگر همسالان خود داشتند. همچنین نمرات این دسته از کودکان نسبت به دیگر همکلاسی هایشان در رده بالاتری بود.

 

یکی از روشهای آموزش موسیقی به کودکان که برای این سن خیلی مناسب است آموزش بادی پرکاشن (بدن کوبه ای) است.بادی پرکاشن راهی هوشمند برای گرم کردن برای یک کارگاه موسیقی، و ابزاری مفید برای ایجاد موسیقی در یک گروه است. بدن انسان ابزاری فوق العاده در دسترس است که هر شرکت کننده در اختیار دارد و می‌تواند از آن برای درونی کردن مفاهیم اساسی موسیقی از جمله ریتم، ضرب و سرعت استفاده کند
بادی پرکاشن محرک گردش خون و مولد انرژی است. به عنوان یک ابزار نوازندگی، راهکارهایی را برای تجهیز هنرجویان به حسی جمعی از پالس، حافظه برای به خاطر سپاری ریتم‌های مختلف و زنجیره های ریتمیک و فرصت تعامل کامل با مواد موسیقی فراهم می‌کند.

بادی پرکاشن(بدن کوبه) مثل هر ساز کوبه‌ای دیگری کار می‌کند، با این تفاوت که از بدن برای ایجاد ارتعاشات و صداهای مختلف استفاده می‌شود. برای مثالـ کوبیدن پا بر روی زمین
ـ نواختن روی ران‌ها با کف دست
ـ بشکن زدن
ـ کف زدن
ـ نواختن و یا ضربه زدن بر قفسه سینه
ـ ضربه به لپ‌ها با دهان باز
ـ ضربه توسط زباندم و بازدم هوا، و سر و صداهای مختلف از جمله خرخر و سوت زدن می‌توانند به مجموعه رنگ‌های صوتی اضافه شوند، و صداها می‌توانند برای ایجاد جلوه‌های مختلف تغییر پیدا کنند. به عنوان مثال، کف زدن در موقعیت‌های مختلف تغییری در نت و رزونانس آن به وجود خواهد آورد. بادی پرکاشن می‌تواند انفرادی انجام شود، اما به عنوان یک فعالیت گروهی بسیار لذت بخش است.همچنین این هنر برای همه افراد و به ویژه کودکان مزایای بسیاری دارد. به همین دلیل و با توجه به تقاضای بسیار خانواده ها مرکز رویش و شکوفایی استعداد روشا اقدام به برگزاری دوره آموزشی بادی پرکاشن برای کودکان نموده است.در این دوره مربی تئوری و عملی موسیقی را تلفیقی و به صورت بازی به کودکان و نوجوانان آموزش می دهد.


 بازی های به صورت گروهی انجام میشود به خاطر همین در یک کلاس بچه ها باید در یک رنج سنی و با اختلاف حداکثر سه سال باشند به طور مثال:


6 تا 9 سال 

9 تا 12  سال 

12 تا 15 سال


همچنین تعداد افراد کلاس برای برقراری تعامل دو طرفه بین بچه ها می بایست زوج باشدشرایط برگزاری:


5 جلسه یکساعته

ظرفیت 4-6 نفر


مدرس: 

درنا رشید زاده 

دانش آموخته نمایش از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران


سوالات متداول مربوط به این دوره