آزمون هالند

آزمون هالند

برای دوستان خود ارسال کنید

توضیحات


پیدا کردن یک مسیر شغلی درست بدون شناخت صحیح از تمایلات ذاتی امکان پذیر نخواهد بود.

همه ما افراد مختلفی را می‌شناسیم که در جایگاه شغلی متناسب خود قرار نگرفته اند. مثلاً یک شخص اجتماعی که مشغول یک کار دفتری است، این فرد نه تنها نمی تواند به خوبی از عهده کارهایش بر بیاید بلکه همیشه در عذاب است و دیدِ او به شغلش یک کار خسته کننده و بیهوده است. 

به نظر شما دلیل این مشکل چیست؟ و راهکار کجاست؟ 

یکی از دلایل عمده این مشکل عدم تناسب شغل با شخصیت و تمایلات درونی است. حتماً به این نکته توجه کرده اید زمانی که به شغل یا کارهای دیگری علاقه دارید و آنها با درونیات و ترجیحات شما سازگارتر هستند میتوانید در آنها عملکرد بهتری از خود نشان داده و پیشرفت کنید. یکی از بهترین و موثرترین اقدامات برای حل این مشکل توجه ویژه به رغبت های شغلی تان است. 

دکتر جان لوئیس هالند، روانشناس آمریکایی و استاد جامعه شناسی در دانشگاه جان هاپکینز بود که تئوری "انتخاب شغل بر مبنای تیپ های شخصیتی انسان" را ارائه داده است که اساس آزمون رغبت سنجی هالند را تشکیل می دهد.

آزمون پیشرو با هدف سنجش تمایلات شغلی و به منظور کشف اشتیاق ذاتی شما به انواع مشاغل طراحی شده است. شما با انجام تست هالند می توانید توانایی های حرفه ای تان را پیش ‌بینی کرده، علاقه‌ مندی های اساسی خود را با مشاغل مورد نظرتان تطبیق داده، تا در نهایت تصمیم گیری های تحصیلی و شغلی هدفمند تری داشته باشید. در واقع آزمون هالند به عنوان یک راهنما می تواند شروعی مناسب برای سفر پر تلاطم شغلی شما در طول زندگی باشد. 

کاربرد های آزمون سنجش تمایلات شغلی هالند:

☀ دانش آموزان دبیرستانی که قصد انتخاب رشته دارند. 

☀ افرادی که کنکور داده اند و می خواهند برای تحصیل در دانشگاه انتخاب رشته کنند. 

☀ دانشجویان و فارغ التحصیلانی که به دنبال شغل مناسب خود هستند. 

☀ مراکزی که درصدد استخدام نیروی کار مناسب و کارا هستند. 

☀ به طور کلی تمام افرادی که یافتن کار و شغل مناسب دغدغه اصلی آنها است. 

این آزمون را با نام "کدهای هالند" نیز می‌شناسند. دلیل این نامگذاری کد RIASEC می باشد که نشان دهنده شش ویژگی فردی مورد سنجش توسط آزمون هالند است. طبق نظریه دکتر هالند امکان ندارد انسان تنها یکی از این شش تیپ شخصیتی را داشته باشد، بلکه درون هر کس هر شش تیپ وجود دارد که هرکدام با درجه متفاوتی بروز پیدا می کنند. 

شش تیپ شخصیتی هالند به شرح زیر می باشد: 

تیپ واقع گرا:  افرادی عملگرا، ابزارگرا، کنشی و فیزیکی هستند. آنها اغلب با گیاهان، حیوانات و موادی مانند چوب و ابزار به خوبی کار می‌کنند. مشاغلی که در فضای باز هستند برای این افراد مناسب است. این گروه علاقه وافری به عملی کردن و رهبری فعالیت های اجرایی، استفاده از مهارت ها و به کارگیری قدرت خود دارند.

 ☕ تیپ جستجوگر: افرادی روشنفکر، متفکر، اکتشافی و تحلیلگر هستند. آنها در کارهای انفرادی و فعالیت های تحقیقی و پژوهشی عملکرد خوبی از خود نشان می‌دهند. مشاغل جستجوگرایانه ‌ای که اغلب شامل کاربا ایده ها می شود، برای این افراد مناسب است. این گروه علاقه وافری به کار با اطلاعات مختلف و آنالیز آنها، اعمال نیازمند به تفکر وسیع، کشف مشکلات ذهنی و درک حقیقت دارند.

تیپ هنری: افرادی مستقل، خلاق، نوآور، اهل قلم و نامنظم هستند. آنها در پیروی از قوانین و کنترل عواطف و احساسات خود ناتوان هستند. مشاغلی چون طراحی، معماری، بازیگری و در کل فعالیت‌های هنری برای این افراد مناسب است. این گروه علاقه وافری به کار با شکل و طرح و الگو ها و همچنین مهارت های ارتباطی و کلامی دارند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می کنند. 


☕ تیپ اجتماعی: افرادی درمانگر، حمایتگر و کمک کننده هستند. آنها در فعالیت های مرتبط با آموزش، سلامت، رفاه اجتماعی و در کل کارهایی که در ارتباط با دیگران است، به خوبی عمل می‌کنند. مشاغلی مانند مشاوره، پزشکی، روابط عمومی و معلمی برای این افراد مناسب است. این گروه علاقه وافری به فعالیت‌های اجتماعی، یاری دیگران، آموزش و پرورش دارند.

تیپ جسور/متهور: افرادی مدیر، ماجراجو، پرانرژی، رهبری کننده، رقابت طلب و با اعتماد به نفس هستند. آنها در فعالیت‌های گروهی نقش محوری ایفا می کنند و می توانند برای موفقیت یک تیم عملکرد موثری داشته باشند. مشاغلی که در آنها رهبری دیگران، معاملات کاری، ریسک کردن و تصمیم گیری های بسیار وجود دارد، مانند راه اندازی و اجرای پروژه ها و کارهای مدیریتی برای این افراد مناسب است. این گروه علاقه وافری به کسب مقام ها، متقاعد کردن دیگران و سلطه بر آنها دارند. 


☕ تیپ قاعده مند: افرادی منظم، سازمان دهنده و جزئی گرا هستند. آنها برای قوانین احترام زیادی قائل هستند و به راحتی خود را با شرایط و چارچوب های مختلف سازگار می‌کنند. مشاغلی که روش و مراحل آن ها تعیین شده باشد، مانند کار با داده ها و جزئیات، جمع آوری و تنظیم اطلاعات، حسابداری، مسئول دفتری و امور اداری برای این افراد مناسب است. این گروه علاقه‌ای به موقعیت های پیچیده و بحرانی و همچنین فعالیت‌های جسمانی ندارند.


holland

سوالات متداول


آزمون هالند برای چه گروهی از اقشار جامعه کاربرد دارد؟

این آزمون برای دانش آموزان، کنکوری ها، فارغ التحصیلان و تمامی افرادی که به دنبال شغلی که با علاقه شان همخوانی داشته باشد هستند، مناسب است.

چرا باید آزمون رغبت سنجی هالند را انجام دهم؟

آزمون های بسیاری برای تست شخصیت و استدادیابی وجود دارد. اما آزمون هالند یک آمون اختصاصی در زمینه شغلی است و همین امر باعث برتری این آزمون نسبت به سایرین شده است. شما با استفاده از این آزمون میتوانید بر اساس علایق و استعدادهایتان، مسیر شغلی مناسب خود را بیابید و با انتخاب آن پیشرفت خود را دو چندان کنید.

آیا تنها با انجام آزمون هالند میتوانم مسیر زندگیم را به درستی انتخاب کنم؟

خیر. آزمون هالند برای کشف استعداد ها لازم است اما کافی نیست. شما باید با استفاده از آزمون های دیگر به شناسایی تیپ شخصیتی، هوش، علایق، ارزش ها و نقاط ضعف و قوت خود بپردازید. از آنجایی که انسان موجود پیچیده ای است، شناختن تمام ابعاد و درونیات او به راحتی و بدون تخصص های لازم امکان پذیر نیست. در این راه می توانید از متخصصان روشا کمک بگیرید تا با همراهی آنها به نتیجه مطلوب برسید.

جهت ادامه فرآیند آزمون وارد حساب کاربری خود شوید و یا ثبت نام کنید

زمان تقریبی 30 دقیقه
تعداد سوالات 228 سوال
مخاطب 15 سال به بالا